ВСЕ ПРО ПРИБИРАННЯ, ПРАННЯ, ДОГЛЯД

Як прати білі речі? 15 порад на всі випадки

Ми зібрали найбільш поширені питання з прання білих речей. Скористуйтеся цими порадами і ваші речі завжди будуть чисті і доглянуті

1. При якій температурі потрібно прати білі речі в пральній машинці?

Речі білого кольору варто прати при температурі 30°C - 40°C. Така температура видаляє забруднення, але й при цього не шкодить тканині, зберігаючи їх структуру. Є й делікатні тканини, які потрібно прати на більш низьких температурах. Режим прання залежить від типу тканин. Що робити, щоб випрати білі речі на 20°C – читайте далі.

2. Який режим вибрати для прання білої постільної білизни?

Програма прання обирається відповідно до типу тканини. Для бавовни оптимальна температура прання 40-60°C, а для делікатних тканин обирайте "делікатний режим". Обов'язко сортуємо речі за кольорами і тканиниами, щоб уникнути псування речей.

3. Скільки часу прати постільну білизну?

Тривалість прання білизни з бавовни та льону може становити 1,5-2 години разом із полосканням. Для постільної білизни з інших матеріалів дивіться рекомендації виробника

4. Який режим вибрати для прання тюлі?

Тюль рекомендовано прати у теплій воді (не вище 30 градусів) на "делікатному режимі" (не більше 400 обертів). Щоб швидше позбутися жовтого кольору, варто попередньо замочити тюль в кисневому відбілювачі.

5. Чому білий одяг стає сірим?

Причин посіріння речей може бути декілька.

1. Перемо білі речі, не звертаючи увагу на рекомендації виробника одягу. В сучасних тканинах часто поєднують натуральні волокна з синтетичними. Таке поєднання може вплинути на зміну відтінку тканини. Для натуральної бавовни і льону висока температура прання безпечна. Синтетика ж може змінити колір. Тому після прання натуральні тканини залишаються білими, але синтетичні - можуть змінюватися. Через тісне переплетення волокон вся тканина може виглядати сірою.
2. Причина – жорстка вода
3. Перепади температури при пранні.

6. Що робити, щоб уникнути посіріння білих речей?

  1. Не варто прати білий одяг з різних видів тканини одночасно разом. Для бавовняних виробів, так само як з синтетики або вовни передбачені індивідуальні параметри температури води і режиму автоматичного прання в машині. Необхідну інформацію можна отримати на ярличку, пришитому з внутрішньої сторони одягу.
  2. Бажано використовувати м’яку воду або пом’якшувальні засоби. Від жорсткої води з домішками білі речі вже після першого прання стають сірими. Прекрасно пом’якшує воду звичайна харчова сода — на 10-15 літрів води досить 1 столової ложки соди.

7. Як часто потрібно прати білі речі?

Прати речі білого кольору потрібно після одного, максимум двох виходів. В іншому разі впоратися з плямами від поту, пилу або дощу буде набагато складніше. Особливо це актуально для речей, які ви носите цілий день —блузка, сорочка, футболка під піджаком і т. д.

8. Як сушити білі речі?

Після прання білі речі варто сушити при яскравому сонячному світлі, залишайте трішки вологими, зовсім небагато, і у жодному разі не пересушуйте. Надмірне тепло може спровокувати пожовтіння тканини. З цієї причини не рекомендується сушити білий одяг в машині, в режимі автоматичного сушіння.

9. Якщо вже річ посіріла, що робити? Як повернути білий колір речам?

Якщо ваша річ посіріла, а на бирці намальований значок "не вибілювати", спробуйте повернути тканині білосніжний відтінок безпечним засобом – кисневим відбілювачем. Залиште на годину, а потім періть у звичайному режимі

10. Що можна прати в режимі синтетика?

Зверніть увагу, що на режимі «синтетика» можна прати одягу не більше трьох кілограмів. Це удвічі менше, ніж заявлено виробником в інструкції. Якщо покласти максимальну кількість речей – 5-7 кілограмів, то вони досить швидко зіпсуються.

11. Як позбутись жовтих плям на футболках, сорочках та інших речах?

Один з простих способів позбутися жовтих плям, а також плям поту на одязі – це застосувати плямовивідник Лінкс. Читайте більше про засіб тут

12. Як відбілити пожовклі білі речі?

Якщо маєте не просто локальні плями, а потрібне повне чищення та відбілювання, тоді замочить речі на 1 годину в кисневому відбілювачі. Чим відрізняються відбілювачі і як їх використовувати читайте в цій статті

13. Чи можна прати білий одяг універсальними гелями чи порошками для прання?

Так, можна. Але врахуйте, що ці засоби не мають ефекту відбілювання. Речі будуть чисті, але не очікуйте білизни.

14. Яким засобом краще прати білі речі?

Варто обирати спеціальні гелі та порошки для прання білих речей. Надайте перевагу безфосфатним гелям з ензимами, які не лише гарно відпирають, але й зберігають білизну та форму речей.

Наприклад, безфосфатний гель для прання білих та світлих речей White має у складі оптичний відбілювач. Ним можна прати делікатні речі навіть при температурі 20°C і при цьому речі матимуть сяючу білизну і не набувають сірого відтінку після багаторазового прання.

15. Як повернути гарний вигляд білим шкарпеткам?

Найкраще з цим завданням впорається поєднаня гелю White та кисневого відбілювача. Замочіть шкарпетки у кисневому порошку, додайте 50мл гелю та залиште на 1 годину. Потім періть у звичайному режимі.
2025-05-12 16:33